Brnenský CanoCar rozumie vozičkárom
Doba „covidová“ donútila veľa firiem urýchliť ich prístup k online predaju a vlastne aj celej digitalizácii. Dnes sme pre Vás ale pripravili rozhovor s majiteľom spoločnosti, ktorá transformovala svoju ponuku skôr principiálne, ako len v reakcii na covid.
Zavítali sme do brnenského CanoCaru, ktorý mnohí vozičkári poznajú ako predajcu vozidiel Suzuki a tiež ako dlhoročného úpravcu áut pre vozičkárov. CanoCar však už „nie je čo býval“. Myslíme to však v dobrom.
Na naše otázky odpovedá pán Jiří Vaverka, majiteľ spoločnosti CanoCar.
Jak byste popsal Canocar v roce 2021?
Nejprve mi dovolte pozdravit všechny čtenáře a příznivce portálu Vozickar.info. Je mi potěšením, že zmínka o nás může být právě na těchto stránkách, které vnímám jako jedny z mála progresivních a přinášejících opravdové aktuality ze světa.
CanoCar vždy byl jednak prodejce nových vozů, konkrétně Suzuki a Lada, ale téměř od svých začátků se věnoval i úpravám aut pro vozíčkáře. To samozřejmě i nadále platí.
Mobilita v roce 2021 ale znamená něco jiného než v devadesátých letech. Tehdy bylo terno, když měl vozíčkář upravené auto a cítil svobodu, že může vyrazit, kam chce.
Dnes už to terno není?
Samozřejmě, že ne. Tedy pokud to aspoň vnímáme v rovině civilizovaných zemí. Vozíčkář v devadesátých letech neřešil ani tak komfort a luxus, jako možnost ovládat auto a jakýmkoliv způsobem do něho nasednout. Za tu dobu, co se úpravám věnujeme bychom mohli už vydat knihu o nasedání do auta. Zažili jsem nastupování za volant přes zadní dveře, přes kufr, prostě jakkoliv. Jen aby se dalo vtáhnout vozík za sebou a vyrazit do dálek.
Jenže je ten zmíněný rok 2021, na který se ptáte. Trochu mne překvapuje, jak konzervativně to vnímají ostatní prodejci aut.
V čem vidíte konzervatismus prodejců?
Na papíře přišli s nějakou nabídkou pro vozíčkáře, ale většinou se točí okolo poměrně běžné slevy a poradenstvím při vyřízení příspěvku. Takový benefit by dokázal dnes zastoupit snad už i obyčejný konfigurátor na webu a PDF s dobrou radou.
Trochu to vypadá, že se chystáte pochlubit něčím lepším. Tak pojďme na to.
Jak jsem již řekl, historicky jsme prodejcem aut. Každý ale dnes vidí, že automobilky spolupracují. Řada vozidel vyjíždí ze stejného pásu pod různými brandy. Třeba Toyota Corolla je zároveň i „naše“ Suzuki Swace.
Pokud chceme uspět, nestačí říct „pokud se vám líbí historie Toyoty, můžete ji mít u nás taky“. Ten přístup musí být od základu jiný.
Mobilitu totiž nevnímáme jako „točící se kola“. Je to kompletní pohled na řízení, přesedání, nakládání vozíku a také zvládnutí tzv. „poslední míle“ po vysednutí z auta. Tou poslední mílí je jízda bez auta po pěší zóně, nákupním centru, parku nebo třeba cyklistické stezce. Ať už pomocí přídavného pohonu pro váš vozík nebo třeba na elektrickém skútru.
Samozřejmě, že u nás najdete auta s těmi nejmodernějšími trendy, jako je hybridní pohon, bezdrátové nabíjení mobilu, vyhřívání volantu atd.
Jenže kromě toho vám také můžeme zkombinovat vaše auto se zvedákem těžkých břemen do kufru, deskou na přesedání, ručním řízením, otočným sedadlem, přídavnými pohony Klaxon k mechanickému vozíku nebo skládacím skútrem ATTO, který se nenápadně schová do vašeho kufru.
A protože mobilitu řešíme až do detailů, nově vám také umíme dodat mnoho typů vozíčkářských rukavic, fusaků, bund a dalšího oblečení. Je to asi na samostatný rozhovor, ale móda pro vozíčkáře má řadu odlišností. A my jsme ji chtěli mít zastoupenou.
Pokud nám další roky přinesou autonomní jízdu, kde nebude nutný zásah řidiče, již nyní se připravujeme na to, co se bude dít po vystoupení z vozu. Proto přídavné pohony, proto drobné vychytávky a doplňky.
Zdá se, že chápete chování vozíčkářů lépe než jiné značky?
Aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, velké automobilky nemají až tak prostor chápat jednotlivé tržní skupiny, jako například vozíčkáře. Z toho zároveň plyne naše atraktivita a šance na trhu. Je to propastný rozdíl mezi pochopením a nepochopení.
Jak se třeba může cítit vozíčkář, když na něj automobilka „cílí“ reklamou o deštníku ve dveřích? Je to pro něj dost zbytečný benefit. Ale fusak na nohy, aby nebyla stehna promočená po první minutě, to už se hodí. Stejně jako deska na přesedání a další zmíněné věci. To je naše doména a tam se cítíme silní.
Zažili jsme bohužel dost nepříjemných překvapení, kdy si vozíčkář vybral nějakou značku auta a potom k nám přijel na montáž ručního řízení nebo posuvných dveří. Až následně jsme přicházeli na zbytečné komplikace, které plynuly z toho, že nebyla mobilita řešena komplexně. To se snažíme měnit. Chceme nabídnou auto se skvělým poměrem kvalita/cena, s připraveným ručním řízením, systémem nastupování nebo nakládání vozíku a dokázat také připravit nabídku na přídavný pohon nebo jinou vychytávku. Oklikou se vracím k první otázce – takto podle mne vypadá autosalon v roce 2021.
Doba je dnes trochu omezující, kdy si to budeme schopni všechno prohlédnout?
Máte pravdu, že i když jsme v práci každý den, poslední dny musí být veřejně dostupný jen servis. Pevně věřím, že je jen otázkou času, kdy si u nás budete moci vše opět prohlížet, osahat a doufám, že i zakoupit.
Vše si zatím můžete prohlédnout alespoň na stránce www.CanoCarHANDY.cz a samozřejmě nás neváhejte oslovit s dotazy ve formuláři na stejné stránce.
___
Děkujeme za Váš čas, budeme sledovat novinky a těšíme se na rozhovor příště.