eSALÓN: Aj APPA má #VyhrnuteRukavy
Ako niektorí z vás vedia, pri prezentácii našich projektov na sociálnych sieťach často pripájame hashtag #VyhrnuteRukavy. Robíme tak preto, že cítime stále väčšiu priepasť medzi skutočnými činmi a prázdnymi rečami. Na stránkach Vozickar.info sa teda špecializujeme na osoby, ktoré majú #VyhrnuteRukavy a za nimi zostáva množstvo dobre odvedenej práce.
Jednou z nich je aj Miriam Juhanesovičová, ktorá bola so svojím tímom častým hosťom Salónu Vozickar.info a je preto na mieste, aby sme vám aj prostredníctvom eSALÓNU ukázali ďalšiu novinku z dielne APPA.
Napriek tomu, že ja osobne mám s knihami často spojenú vôňu tlače a novoty, dnes vám o novej knihe Deti za hranicami možností, musím napísať viac len takto elektronicky. (Samozrejme si ju už môžete objednať na tomto odkaze a príde vám domov aj s tou spomínanou vôňou).
Kniha Deti za hranicami možností (z originálu Kids Beyond Limits od Anat Baniel) je samotnou APPou definována ako praktická príručka pre rodičov a všetkých, ktorí pracujú s deťmi (ale aj dospelými) so špeciálnymi potrebami.
Viac o knihe
Anat Baniel v knihe opisuje jedinečnú a vedecky podloženú terapeutickú metódu práce s deťmi so špeciálnymi potrebami Anat Baniel Method (ABM) NeuroMovement®. ABM pomáha deťom aj dospelým so špeciálnymi potrebami po celom svete a skvalitňuje životy pri poškodeniach mozgu, či autizme. Ide o neinvazívny spôsob zlepšovania zdravia prostredníctvom uvedomelého pohybu.
Baniel postavila terapiu na základoch vytvorených Dr. Moshém Feldenkraisom, s ktorým dlhé roky spolupracovala. Obohatila ju o svojich deväť základných princípov (Nine Essentials), ktoré pomáhajú mozgu stať sa riešiteľom problémov a dospieť k zlomovým momentom v možnostiach pohybu, pri odstraňovaní bolesti a dosahovaní vrcholných výkonov.
Ešte pridáme zopár slov od slovenskej prekladateľky knihy.
O autorke
ANAT BANIEL, tanečníčka a klinická psychologička s diplomom zo štatistiky sa narodila a vyrastala v Izraeli. Za mimoriadne významnú prácu s deťmi so špeciálnymi potrebami si vyslúžila celosvetové uznanie. Výsledky z viac ako tridsaťročnej praxe s tisíckami detí a rodičov a skúsenosti zo školení stoviek učiteľov, ako aj jej neustály výskum a revolučné objavy, ju doviedli vytvoriť vlastnú metódu, ktorá je medzinárodne známa pod skratkou ABM (Anat Baniel Method), čiže Anat Baniel metóda. Zvykne sa o nej hovoriť, že dokáže zázraky vďaka schopnosti vdýchnuť deťom nový život a silu.
Záujem Anat Baniel o fungovanie ľudského mozgu ju ako sotva dvadsaťročnú priviedol k bližšej spolupráci s Dr. Moshe Feldenkraisom, nepochybne najznámejším vedcom dvadsiateho storočia v oblasti pohybu. Táto príležitosť jej otvorila cestu objaviť prelomové postupy, ako komunikovať s mozgom dieťaťa a pomôcť mu napredovať. Nikdy sa nenechala odradiť tradičnými a obmedzenými presvedčeniami o tom, čo dokáže dieťa.
Anat Baniel sa zameriava na zlepšovanie funkčnosti detského mozgu a pristupuje k dieťaťu ako k celistvej, jednotnej, pohybujúcej sa, cítiacej a mysliacej bytosti, čo jej a učiteľom, ktorých vyškolila, umožňuje pracovať so širokou škálou detí. S deťmi autistického spektra, s mozgovou obrnou, s genetickými poruchami, s ADD a ADHD, s problémami prijímania potravy, s poškodením brachiálneho plexu, s postihnutím torticollis, s nediagnostikovanými vývinovými ochoreniami. Jej prácu podporujú odborníci z oblasti medicíny a vedci po celom svete.
V stredisku Anat Baniel Method Center v Marin County v Kalifornii s tímom školiteľov učí nových učiteľov, ktorí pracujú s klientmi zo všetkých končín sveta, svoju metódu. Intenzívne cestuje, prednáša na verejnosti a organizuje pracovné semináre pre rodičov a odborníkov.